Çocuklarımıza Yönelen Cinsel, Fiziksel,Duygusal Şiddeti ve Çocuk Cinayetlerinin Her Türlüsünü Kınıyoruz...

       

           03 Ağustos Cumartesi günü Adıyaman'ı ve tüm duyarlı insanları yasa boğan çok acı bir olay yaşadık. Daha ömrünün baharında olan 13 yaşındaki Hüseyin Nasrullah Çelik kardeşimizin hunharca katledilişi hepimizi derinden yaraladı. Bu olayla başta çocuk tacizleri ve cinayetleri olmak üzere savunmasız görülen tüm gruplara karşı işlenen suçları önleyecek caydırıcı yasaların bir an evvel çıkmasını ve gerekli tüm önlemlerin ivedilikle alınmasını, mağdur edilen aramızdan canice alınan ana kuzularının anısına ve vicdan sahibi bütün bireyler adına talep ediyor ve Çocuklarımıza yönelen cinsel, fiziksel ve duygusal şiddeti, çocuk cinayetlerinin her türlüsünü kınıyor, failleri lanetliyor ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.

           Evrensel ahlaki değerlere ve toplumsal değerlerimize aykırı olan bu vahşi cinayeti sivil toplum kuruluşu olarak kınıyoruz.

 

          Adıyaman SMMM Odası olarak bir kez daha vefat eden kardeşimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine de başsağlığı diliyoruz.

 

MEHMET MURAT KOCA                                                                                                                                           BAŞKAN

 

 

 Yayın Tarihi: 6.8.2019
Bu yayın 100 defa okundu
Online 42 Bugün 36 Bu Ay : 3695 Bu Yıl : 166523 Toplam : 606332